< Avaddon için yeni şifre çözücü hazır, lütfen buraya tıklayınız.Ziggy için yeni şifre çözücü hazır, lütfen buraya tıklayınız.FONIX için yeni şifre çözücü hazır, lütfen buraya tıklayınız.Judge/NoCry için yeni şifre çözücü hazır, lütfen buraya tıklayınız.Darkside için yeni şifre çözücü hazır, lütfen buraya tıklayınız. >


Dijital yaşamızın kilidinin saldırganlara* para ödemeden açılması için YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Fidye yazılımları bilgisayarınız ve mobil cihazlarınızı kitleyen ve dijital dosyalarınızı şifreleyen bir zararlı yazılım tipidir. Bu gerçekleştiğinde fidye ödemezseniz bilgilerinize ulaşamassınız. Ancak bilgilerinize ulaşabileceğinizin garantisi asla yoktur ve hiç bir zaman fidye ödememelisiniz!

İyi haber

Önlemek mümkün. Basit siber güvenlik önlemlerini takip etmek fidye yazılımı mağduru olmanızı engelleyebilir.

Kötü haber

Maalesef, bir çok olayda, fidye yazılımı bilgisayarınıza bir kez bulaştığında eğer bir yedeğiniz veya güvenlik yazılımı bilgisayarınızda mevcut değilse yapabileceğiniz çok az şey var.

İyi haber

Yine de, bazı durumlarda herhangi bir ödemeye gerek duyulmadan enfekte olmuş kullanıcıların hesaplarına erişimlerinin sağlanması veya şifrelenmeş dosyalara tekrardan erişimin sağlanması mümkün olabilmektedir. Çeşitli fidye yazılımları tarafından şifrelenmiş veya kitlenmiş verilerin kurtarlabilmesi için anahtarlar ve uygulamalar deposu oluşturduk.

An itibarıyla, her fidye yazılımına çözüm bulunamamaktadır. Hazır oldukça yeni anahtarlar ve uygulamalar eklenmektedir. Bu sebeple bu websitesini düzenli kontrol edin.

Çözüldü

Bu fidye yazılımı tehditleri için savaş sona erdi. Eğer bunlardan biri bilgisayarınıza bulaştıysa isimlerinin altındaki linklere tıklayın ve şifre çözme aracına gidin.