Bilgi tedariği üzerine yönetmelik

Yönetmelik, "No More Ransom" websitesine bilgi sağlama prosedürünü tanımlamaktadır. (fazlası için "Websitesi")

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN! Websitesine herhangi bir veri yüklemeden önce, bu yönetmelikte belirtilen koşulları dikkatlice inceleyin. Tüm koşulları kabul etmiyorsanız, Websitesine veri yüklememelisiniz.

Websitesi, saldırıya uğradığınız fidye yazılımının türünü tanımlamak için virüslü dosyaları taramak üzere tasarlanmıştır. Bu, mevcut bir çözüm olup olmadığına bağlı bir kontrol sağlayacaktır. Bu amaçla, Websitesi, taramalar yapmak için Websitesi sunucularına dosya yüklemenize ve uzmanların fidye yazılımının türünü tanımlamak için bunları analiz etmesine izin verir.

Tarama için bir nesne yükleyerek, yüklenen nesnenin yasal sahibi olduğunuzu ve nesnenin gizli olmadığını ve gizli bilgi içermediğini onaylarsınız. Tarama için bir nesne sunarak (bir yükleme gerçekleştirerek), websitesi sahibine, tarama amacıyla yüklenen nesneyi kopyalama, saklama ve silme için münhasır olmayan ve telafi edilmemiş bir hak verirsiniz. Tarama tamamlandıktan sonra karşıya yüklenen nesne paketli veya bloklu değildir. Tarama sonuçları, tamamlanmış tarama için websitesinin sayfasında gösterilir. Yüklenen nesne, tarama tamamlandıktan hemen sonra websitesi sunucularından silinir.

Bilgi websitesine güvenli kanal üzerinden gönderilir.

Websitesinin tehditleri tespit etmek, engellemek veya dezenfekte etmek amacıyla; veya kötü amaçlı veri veya kod oluşturmak için kullanılması yasaktır.

Standart arayüzü bozarak (belgelenmemiş özellikler kullanarak) websitesinin çalışmasına müdahale etmek veya websitesinin hizmetlerine erişim sağlamak yasaktır. Websitesinin kullanımı, ihracat ve yeniden ihracatla ilgili geçerli düzenleyici eylemler ve kurallar dahil olmak üzere yasal gerekliliklere uygun olmalıdır.